Zelené bývanie pre zelenú generáciu, to sú Lužianky

4 apr 2021
Zelené bývanie pre zelenú generáciu, to sú Lužianky

Aj malým krokom vieme pomôcť našej planéte, avšak spoliehať sa v roku 2021 na to, že Zem zachránime len separovaním odpadu alebo šetrením energie je už dávno minulosťou. Developerská spoločnosť D O A S, a.s. vzala zodpovednosť do vlastných rúk a predstavuje projekt celej novej štvrti na juhu Senca, kde sa rozrastie zelené bývanie pre mladú generáciu. Na ploche takmer 35 hektárov vznikne 235 pozemkov. Projekt Senec – Lužianky bude symbolom udržateľného komunitného bývania pre budúce generácie. Obyvatelia tu nájdu všetko, čo potrebujú k lepšiemu zajtrajšku.

Prečo je Senec vhodným miestom pre zelené bývanie?

Výber miesta výstavby nie je náhodný. Už v roku 2008 D O A S, a.s. skolaudoval obytnú štvrť Mlynský Klin- Senec a po tejto skúsenosti spoločnosť prijala ďalšiu výzvu, podnietiť rozvoj ďalšej novej štvrte, avšak v súlade s ekologickými princípmi, veľkorysejšou výstavbou, napojením na rieku Čierna voda s bohatou občianskou vybavenosťou.

Prečo je Senec vhodným miestom pre zelené bývanie

Ideálne podmienky pre zelené bývanie

Ideálnu polohu novej štvrte tvorcovia našli v krásnom prostredí pri ramene rieky Čierna voda, v blízkosti lužných lesov, z ktorých je odvodený originálny názov novej štvrte Senec – Lužianky. Vedúci odboru developerských činností D O A S, a.s. Ing. Jaroslav Škrovánek sa vyjadril, že bohaté lokálne zdroje a strategická poloha otvára nový rozmer, ktorého výsledkom bude zelené bývanie pre budúcu generáciu.  ,,Tento projekt tvoríme s myšlienkou dlhodobej udržateľnosti v urbanizme. Lužianky sú vhodné na komunitné bývanie pre budúce generácie. Chceme minimalizovať dopad na životné prostredie a preto budeme eliminovať uhlíkovú stopu využitím lokálnych zdrojov na zásobovanie výstavby.“

Zelené bývanie v Senci – Lužiankach vychádza z potreby rozvíjať kvalitu mestského prostredia do inej, udržateľnej roviny. Naplnené budú želania obyvateľov, ktorí ocenia množstvo zelene, veľkorysú výsadbu stromov a prírodné jazero umiestnené do srdca novej štvrte.

Zelené bývanie v Senci - Lužiankach

Zelené bývanie nie je len o udržateľnosti. Čo nájdu v Lužiankach budúci obyvatelia?

Možnosti výberu sú nekonečné. Závisí to od preferencií obyvateľov a od ich presných predstáv o ideálnom bývaní. Dostatok miesta pre život ponúknu pozemky so štedrou rozlohou, ktorých výmera bude siahať až do 2621m2. V 2. etape výstavby prebehne výstavba radovej domovej zástavby a bytového objektu, ktorý ponúkne spolu 88 bytových jednotiek.

Čo nájdu v Lužiankach budúci obyvatelia

Lužianky budú miestom neobmedzených možností. Budúci obyvatelia si sami zvolia zloženie obchodov a komunitných služieb v ich novej štvrti. Škôlka, obchodný dom, kultúrne centrum a športoviská budú súčasťou komunitného života v Lužiankach.

Navyše zelené bývanie v novej štvrti Senec-Lužianky prekvapí flexibilným parkovaním, oddychovou zónou, cyklistickými chodníkmi a jazerom, dostupným pre všetkých.

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti