Veľké pozemky prinášajú väčšie možnosti pre lepšie bývanie

7 jún 2021
Veľké pozemky prinášajú väčšie možnosti pre lepšie bývanie

Hľadanie nového a kvalitného miesta na bývanie je dôležitý moment v živote každého z nás. Investícia bývania nie je krátkodobá záležitosť, preto si treba dobre rozmyslieť, kam svoje úspory a hypotéku zainvestovať. Niektorí túžia po vysnívanom byte, iní hľadajú komfort vo veľkom pozemku s priestorom, kde bude mať každý člen rodiny svoj kútik.

Aj po pandémii sa priority bývania v meste menia a mladé páry a rodiny hľadajú riešenia, kde je kúpa domu s pozemkom cenovo aj lokalitou dostupnejšia. Do ktorej skupiny patríte vy? A prečo by ste mali rozmýšľať aj o veľkých pozemkoch s ešte väčšími možnosťami?

Pred samotnou kúpou treba prihliadať na faktory, ktoré vám v rozhodovaní pomôžu. Odpovedzte si na základné otázky:

  • Aký je môj životný štýl?
  • Aká je moja terajšia situácia a aké plány mám na najbližších 10 rokov?
  • Aké sú moje finančné možnosti?

Životný štýl ako základný faktor pri výbere pozemku

Bývanie nie je len o využití vnútorných priestorov. Prostredie, lokalita a možnosti v okolí majú silný vplyv na to, ako budete tráviť voľný čas mimo spálne, obývačky alebo kuchyne. Ak radi trávite voľný čas v exteriéri, je dôležité dopriať si komfort na vlastnej záhrade. Terasa, bazén, grilovačka s priateľmi sú momenty, ktoré oceníte najmä od skorých jarných mesiacov, až po takmer zimné obdobie. Treba rátať s tým, že aj záhradný nábytok vám zaberie nejaký ten priestor, preto väčšia záhrada, s perfektným výbehom a miestom na kúpanie v bazéne by ocenil snáď každý. Vyhnúť sa priamym pohľadom od susedov môžete práve väčším pozemkom. Na svojej záhrade sa bez výčitiek porozprávate bez toho, aby susedia počuli každé jedno vaše slovo. V Lužiankach nájdete pozemky so štedrou rozlohou od 856 do 2621 m2.

Životný štýl ako základný faktor pri výbere pozemku

Veľké pozemky ocenia aj vaše ratolesti

Každodenný zhon nám často bráni v tom, aby sme sa deťom naplno venovali a chodili s nimi neustále von. V rodinnom dome viete skĺbiť rodinné, pracovné a rodičovské povinnosti a ešte vám za to deti poďakujú. Veľké pozemky sa môžu premeniť na mini ihriská, kúpaliská a pre náročnejších aj mini golfové turnaje. Je len na vás, aké priority máte a čo by vaše ratolesti na vašej veľkej záhrade najviac ocenili. S kávičkou v ruke viete pracovať a zároveň dohliadať na deti hrajúce sa na trávniku. V zime si postavíte snehuliaka alebo ozdobíte vianočný stromček aj v exteriéri.

Veľké pozemky ocenia aj vaše ratolesti

O niečo vyšší rozpočet na pozemok a dom znamená vyšší komfort

Posledné mesiace sú dôkazom, že dom s veľkým pozemkom je budúcnosť pre väčšinu mladých párov a rodín. Pandémia nám dala pocítiť, že život medzi štyrmi stenami bez možnosti výbehu je náročný. V poslednom roku rapídne stúpajú ceny bytov, pritom komfort bývania v bytoch sa nevyrovná štandardom bývania v rodinnom dome. Tu budete doma. Súkromie, veľký priestor pre život, vlastná záhrada s čerstvým ovocím a bylinkami, terasové grilovanie, to a omnoho viac môžete prežívať na vlastnom veľkom pozemku. V našej novej štvrti nájdete oázu pokoja v objatí prírody, ale aj aktívny oddych.

O niečo vyšší rozpočet na pozemok a dom znamená vyšší komfort

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti