Vaša záhrada, váš raj

5 sep 2021
Vaša záhrada, váš raj

Postav dom a zasaď strom. Tak skromne začína život v rodinnom dome. Pri výsadbe jedného stromu sa však aktívny život v exteriéri nekončí, cesta majiteľov skrášliť prostredie okolo vysnívaného domu len začína. Záhrada je miestom, kde každý nájde svoju duševnú a telesnú rovnováhu. Prečo by mali rodiny zvážiť kúpu väčšieho pozemku a čo by vo vašich záhradách nemalo chýbať?

Záhrada vedie k sebarealizácii a k sebestačnosti

Posledný rok nám ukázal, že na konzumný spôsob života sa neustále spoliehať nemôžeme a často si musíme poradiť sami. Veľká záhrada vedie majiteľov k veľkým činom, ktoré skôr či neskôr prinesú ovocie. A to doslova. Pozemok s rozlohou od 800 do 2600 m2 sa môže premeniť na ovocný sad, malý vinič, alebo rozkvitnutú alej. Nie je nič krajšie, ako keď pri dobrej káve vyjdete s kávičkou do záhrady, odtrhnete si čerstvú paradajku, jabĺčko a odštartujete svoj deň tanierom plným vitamínov. A to všetko vďaka veľkorysému priestoru a vašej šikovnosti. Vlastnoručne vypestované ovocie a zelenina nielenže lepšie chutí, ale viete čo jete. Zároveň tak môžete viesť svoje deti k pozitívnemu vzťahu k prírode, k zodpovednosti, k sebadisciplíne a k manuálnej práci, ktorá vedie k lepším  motorickým schopnostiam.

Záhrada vedie k sebarealizácii a sebestačnosti

Miesto, kde nájdu rozptýlenie ako malí, tak aj veľkí

Veľkou záhradou získate priestor pre obľúbené aktivity, ktoré ocenia aj vaše ratolesti. Pri rušnom pracovnom nasadení majitelia rodinných domov vyhľadávajú možnosť vybudovania vlastného bazénu. Dôvody sú jednoduché. Zdravie, prirodzený pohyb a zábava. Počas tropických horúčav sa nemusíte premiestňovať k jazerám. Rýchlu 200-ku zaplávate vo vlastnom bazéne. Plávanie obľubujú všetky generácie, čím potešíte seba, vašich rodičov, aj deti.

Ak party pri bazéne nie je vaša šálka kávy, stačí si predstaviť vôňu grilovaných rebierok a veľká záhrada má opäť vo vašich plánoch jedinečné miesto. Grilovačky s priateľmi sa pri dobre vychladnutom pive alebo proseccu stanú pravidelnými udalosťami letných mesiacov. Nemusíte sa viac tlačiť na sedačke v obývačke, môžete ich privítať vo veľkom štýle a naservírovať im vypestovanú grilovanú zeleninu priamo na terase vo vašej záhrade.

Večer záhrada prosecco

A deti sa zatiaľ zahrajú na malom ihrisku, kde si budú stavať zámok z piesku, liezť po mini lezeckej stene a šmýkať sa po šmykľavke. Ich malý svet bude obohatený o každodenný pohyb v prírode a nekonečné dobrodružstvo s priateľmi. Ak ich malé ihrisko prestane baviť, môžu liezť po konároch stromov, kde vyskúšajú odvahu a odhodlanie. Viete si to všetko predstaviť? Vaša záhrada sa zmení na váš raj.

Cíťte sa ako vo Versailles

Milujete vôňu čerstvo rozkvitnutých kvetín a bylín? Veľká záhrada je pre vás ideálnou voľbou. Pri pestovaní vlastných kvietkov a skaliek môžete kombinovať rôzne farby a druhy rastlín, stromov alebo kríkov. Pri bujnej predstavivosti ich môžete upravovať do jedinečných tvarov a foriem.

Záhrada ako vo Versaille

Charakter vašej záhrady by mal vychádzať z vašich vlastností. Ukážte vašej rodine, priateľom a známym, že práve váš pozemok v našej novej štvrti bude niesť prívlastok „rajskej záhrady“.

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti