Rozbiehame výstavbu domov v radových zástavbách

29 jún 2024
radové zástavby
Naša nová mestská štvrť je charakteristická tým, že si tu môžete vybrať bývanie podľa svojho vlastného preferovaného životného štýlu. Jednou z možností pohodlného a komfortného bývania sú radové zástavby, ktorých výstavba sa začala už v júni.

Prečo si vybrať radovú zástavbu

Radové zástavby ponúkajú množstvo benefitov pre rodiny rôznych veľkostí – tak ako je vhodná pre páry, tak je vhodná aj pre rodiny s viacerými deťmi. Poskytujú dostatok priestoru pre pohodlné a komfortné bývanie a pre úpravu interiéru aj exteriéru domu, nakoľko dvojposchodové domy v radovej zástavbe môžu mať až 6 izieb. Lužianky ponúkajú pozemky s nadštandardnou rozlohou, preto aj radové zástavby budú disponovať dostatočne veľkými priestormi od 435 mdo 720 m2.

Dom v radovej zástavbe, na rozdiel od toho rodinného, bude charakteristický pešou dostupnosťou do školy a škôlky, bytového domu a blízkosťou služieb v obchodnej zóne. Budúci rezidenti budú mať jednoduchý prístup k všetkému na skok od svojho domova.

Ak ste spoločenský typ, bývanie v radovej zástavbe vám bude vyhovovať. Podporuje sa tu silný pocit komunity, keďže blízkosť susedov umožňuje spoločné nadväzovanie vzťahov, či už medzi deťmi alebo ich rodičmi. Zdieľanie stien s ostatnými domami tiež znižuje energetické straty, čo vedie k nižším nákladom.

radové zástavby

Radové zástavby v našej štvrti

Mestská štvrť ponúka radové zástavby v Zóne I., čo je hustejšie zastavaná časť Lužianok s polyfunkciou. Radové zástavby sú rozdelené do 5 sekcií, pričom celkovo ponúkajú 85 pozemkov pre domy v radových zástavbách (RZ). Rozmery jednotlivých pozemkov sa pohybujú:

  • RZ I. od 435 m2 – 688 m2
  • RZ II. od 473 m2 – 720 m2
  • RZ III. od 445 m2 – 685 m2
  • RZ IV. od 445 m2 – 686 m2
  • RZ V. od 572 m2 – 702 m2.

Pozemky sú orientované na rôzne svetové strany a ponúkajú dostatočne veľké miesto pre bývanie. Posledná voľná sekcia je RZ IV., v ktorej sa nachádzajú pozemky orientované na sever, juh a západ a jej celkové výmery sú 11 215 m2. Ostatné sekcie RZ sú už predané alebo rezervované a momentálne sa začína s ich prvotnou výstavbou.

radové zástavby

Počiatky výstavby RZ III.

Výstavba radových domov v RZ III. sa začala už tento mesiac v spolupráci s byvaniesenec.sk, kde si môžete podrobnejšie pozrieť počiatočné vizualizácie. Ceny radových zástavieb začínajú už od 299 000 €. V ponuke budú dva typy domov, ktoré naplnia rôzne preferencie budúcich obyvateľov. Typ A je dvojpodlažný dom s úžitkovou plochou 102,87 m2. Tento typ je ideálny pre viacčlenné rodiny, keďže ponúka dostatok priestoru pre až šesť izieb, čo zaručuje komfort a súkromie pre každého člena rodiny. Typ B je jednopodlažný dom s úžitkovou plochou 153,30 m2, k čomu prislúcha aj garáž s výmerou 17,31 m2. Prvá etapa odovzdávania domov je naplánovaná na december 2024.

Radové zástavby ponúkajú aj dostatok vonkajšieho priestoru, ideálneho na zariadenie záhrady podľa vašich predstáv, či už na umiestnenie bazénu, vonkajšej terasy, alebo iných relaxačných zón. Okrem toho, každý radový dom poskytuje priestor na výstavbu vlastnej garáže alebo vonkajšieho miesta na parkovanie.

Naša mestská štvrť Senec-Lužianky bude ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a komfortné bývanie v radovej zástavbe.

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti