Pohľad na rok 2023 a plány na rok 2024

14 dec 2023

Koniec roka 2023 sa nezadržateľne blíži a my v spoločnosti DOAS, a. s., by sme vám radi priblížili, čo sme minulý rok dosiahli v projekte Senec-Lužianky. Zároveň vám predstavíme naše ďalšie plány do budúcnosti. Zameriavame sa na technologické inovácie, posilnenie komunity a zlepšovanie kvality života všetkých budúcich obyvateľov štvrte Senec-Lužianky.

Ukončili sme kompletnú infraštruktúru

V máji tohto roka sme dosiahli významný míľnik – ukončenie výstavby kompletnej infraštruktúry pre novú mestskú štvrť Senec-Lužianky. Lokalita získala základné kontúry a je pripravená na ďalšie etapy rozvoja. Po právoplatných kolaudáciách, o ktoré sme požiadali v júni, sa budeme môcť pustiť do realizácie našej vízie – vytvorenia harmonického a udržateľného miesta pre život. Klientov zároveň pripravujeme na reguláciu výstavby rodinných domov, zelenú architektúru, komunitné bývanie a využívanie verejných priestorov a služieb.

kompletna-infrastruktura

Hotové je jazero, cyklochodník a chodník

Pri rieke Čierna voda sme s rešpektom k prírode upravili biotop tak, aby sme zachovali jeho prirodzenú faunu a flóru. Vytvorili sme tu cyklochodník a pešiu zónu sprevádzanú zelenou alejou, ktorá je doplnená o miesta na sedenie a oddych. Tento prírodný koridor vytvára priestor pre šport, prechádzky a chvíle strávené v harmónii s prírodou.

Naša nová rekreačná vodná plocha s rozlohou takmer 23 000 m2 je nielen estetickým, ale aj funkčným prvkom. Počas horúcich letných dní jazero poskytne príjemné ochladenie. Určite sa stane srdcom komunity, keď stromy okolo neho dorastú. Vytvorí tak dokonalé miesto pre relax a odpočinok všetkých budúcich obyvateľov, ktorí tu budú chcieť načerpať novú energiu.

jazero

Uplynulý rok v číslach

Minulý rok sme zrealizovali 31 988 m2 komunikácií, 15 400 m2 chodníkov, 4 400 metrov vodovodu a 2 400 metrov kanalizácie. Okrem toho sme investovali do 3 600 metrov plynového – vodíkového potrubia, čo svedčí o našom záväzku k udržateľnosti a inováciám. Verejné osvetlenie je už dnes zabezpečené 268 kusmi LED lámp.

Zeleň je neoddeliteľnou súčasťou našej vízie, preto sme zasadili už 186 stromov vybraných druhov, ktoré sú prispôsobené miestnym podmienkam a budú krásne dopĺňať novú zelenú štvrť. S výsadbou budeme pokračovať, aby sme zabezpečili dostatok zelene pre všetkých obyvateľov.

jazero-lavka

V procese sú rokovania ohľadom školy a projekt bytového domu

V súčasnosti sa zameriavame na povoľovací proces pre nadčasový polyfunkčný bytový dom, ktorý ponúkne atraktívne bytové jednotky. Aktuálne prebiehajú aj rokovania ohľadom budúcej školy. Plánujeme nahradiť pôvodne plánovaný kostol školským zariadením, ktoré môže slúžiť aj na komunitné podujatia. Naším cieľom je, aby škola a škôlka s pridruženými športoviskami mali inovatívnu a udržateľnú architektúru. Má motivovať žiakov k vzdelávaniu, športovej aktivite a zároveň byť miestom, kde sa budú radi stretávať.

Plány na rok 2024

V nasledujúcom roku sa rozbehne výstavba regulovaných rodinných domov a zahájenie predpredaja nových bytov. Aktuálne finalizujeme vizualizácie bytového domu a obchodnej zóny s novým architektonickým dizajnom, ktoré zverejníme na webe už začiatkom nového roka 2024.

Tešíme sa aj na rozvoj novej polyfunkčnej zóny na juhu, ktorá prinesie širokú paletu menších prevádzok a služieb a vyrieši potreby obyvateľov tejto časti. Predstavíme aj plán športovej zóny a mnoho ďalších noviniek.

Senec-Lužianky vytvorí miesto, kde vznikne harmónia moderného bývania v prepojení na prírodu a komunitu. S radosťou sledujeme, ako sa naša vízia postupne stáva realitou.

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti