Čo sme zrealizovali a čo nás čaká v roku 2023

20 dec 2022

Koniec roka je vhodným obdobím na zastavenie sa a bilancovanie, či predstavenie nových plánov a predsavzatí. Aj v developerskej spoločnosti D O A S, a.s to vnímame rovnako.

Nová štvrť Senec-Lužianky má za sebou pomerne úspešný rok. Podarilo sa nám dokončiť väčšinu plánov, ktoré sme si predsavzali. Pomaly sme začali napĺňať víziu o zelenom bývaní a zmene prázdneho pozemku na novú netradičnú štvrť s nadštandardnými výmerami pozemkov. 75 % predaných pozemkov svedčí o tom, že sme sa nemýlili a klienti majú záujem o väčší priestor a kvalitné nerušené bývanie.

Míľniky tohto roka pre Senec-Lužianky

Práce v lokalite pomaly ukončujeme a tešia nás prvé kolaudácie. V novembri 2022 prebehla kolaudácia na hlavnú prístupovú križovatku do lokality. Zvyšné kolaudácie budú prebiehať plynulo do marca/apríla 2023. V projekte sa dokončili všetky podzemné aj nadzemné inžinierske siete ako verejný vodovod, kanalizácia, plynovod, elektroinštalácie a optické rozvody. Podarilo sa nám vybudovať aj verejné osvetlenie, chodníky a komunikácie.

senec-luzianky-vystavba-jazero

senec-luzianky-vystavba

V predaji ostáva 25 % väčších pozemkov hlavne pre záujemcov, ktorí by sa radi vrátili k tradíciám našich starých rodičov a prarodičov. Priestranné pozemky sú vhodné na pestovanie ovocných stromov, sadov či včelích úľov, ktoré by sme radi videli vyrastať v štvrti Senec-Lužianky. Senec je známa včelárska oblasť a budeme radi, ak sa u nás nájdu klienti s týmto koníčkom.

senec-luzianky-velke-pozemky

Čo pre vás chystáme v roku 2023?

Lávka pre chodcov a cyklistov ponad rekreačnú vodnú plochu sa bude dokončovať v apríli tohto roka, rovnako ako celé jazero. Vo viacerých etapách budú ešte prebiehať sadové úpravy v lokalite aj pri Čiernej vode. V roku 2023 nám ostáva už len prepojiť hlavný verejný vodovod a kanalizáciu z Lužianok na vetvy mesta Senec.

Najpodstatnejšia časť celého projektu, ktorým je odovzdanie predaných pozemkov našim klientom bude prebiehať od mája do septembra 2023. Pozemky budeme odovzdávať do osobného vlastníctva klientom, aby mohli zahájiť výstavbu vlastných domčekov. Popritom sa budeme venovať verejným priestorom a postupne prinášať do lokality zeleň. Cez rok budú prebiehať aj rokovania so samosprávou ohľadom plánovanej výstavby školy, škôlky a cyklochodníkov.

Plán nových bytových jednotiek

Tento rok vám predstavíme aj polyfunkčný bytový dom, ktorý vyrastie pri hlavnom vstupe do lokality, v blízkosti nákupnej zóny. V pláne máme vytvoriť 88 bytových jednotiek v 2, 3, 4, až 5-izbových bytoch s podzemným parkovaním.

senec-luzianky-polyfunkcny-bytovy-dom

Bytový dom bude postavený metódou prefabrikácie s minimálnym stavebným odpadom. V tomto projekte chceme vytvoriť a naprojektovať množstvo noviniek súvisiacich s inovatívnymi technológiami, ktoré spĺňajú kritériá zeleného bývania. V roku 2023 budú prebiehať všetky povoľovacie procesy k stavbe. Výstavbu plánujeme začiatkom roka 2024 a ukončenie v lete 2025, ak všetko prebehne podľa plánov.

V aktívnej komunikácii s verejnosťou budeme pokračovať naďalej aj na našich sociálnych sieťach a formou pravidelných článkov, preto nás určite sledujte. Tešíme sa na novú komunitu, pestrosť generácií, výchovu mládeže, na iné vnímanie spoločenského života, na zodpovednosť voči okoliu. Progres našich cieľov zhodnotíme zase o rok.

Ako investor sa venujeme možnostiam nastavenia ďalších inovatívnych procesov výstavby. Sme pripravení to naučiť aj našich klientov a byť im príkladom, čo im pomôže lepšie sa zorientovať v technickej zložitosti moderných stavieb. Sme radi, že sme udržali urbanizmus projektu a môžeme ho aj v roku 2023 vylepšovať.

Odoberajte novinky o komunitnom živote a bývaní vo Vašej novej štvrti